| Alex1254 a întrebat:

Se apropie Black Friday si vreau un PC mai bun (pentru Gaming). Ati putea sa-mi dati o lista cu piese (procesor,placa video, sursa, placa de baza, RAM) care sa fie compatibile intre ele? Si in total vreau sa afie mai putin de 1.200 de lei. Multumesc!

6 răspunsuri:
| rgx a răspuns:

Salut,nu exista pc de gaming la 1200 ron!

| Alex1254 explică (pentru rgx):

Doar placa video, placa de baza si procesor? ce vorbesti frate?

| rgx a răspuns (pentru Alex1254):

Ai spus procesor, placa video, sursa, placa de baza, rami nu? tu stii ce inseamna un pc de gaming? hai sa iti zic ceva, eu am dat doar pe placa video 1200 ron! si tu vii si spui ca vrei pc de gaming pana in 1200 ron?

| immaBeast a răspuns:

Nu prea ai ce sistem de gaming sa-ti faci in banii astia, mai pune ( strange ) cel putin 1000 de lei, si dupa sa iti faci macar unitatea, nu mai zic de un monitor bun.
Asta daca vrei sa joci jocuri mai noi aparute.

| Alex1254 explică (pentru immaBeast):

Nu,nu nu.Doar Tower, fara monitor sau altceva.Pana acum am gasit :Intel Core i5, placa de baza Asus h-81 Gaming.Mai ziceti voi ce placa video ar fi compatibila.

| spymanme a răspuns:

Salut, iti recomand in perioada asta sa te uiti la ofertele de la expertcompany.ro sau pc-shop.ro, dupa mine au cele mai bune configuratii din punct de vedere performanta / pret. Placa video iti recomand sa cumperi din alta parte.
Asa iesi cel mai ieftin si ai si garantie