| Robi_Le_1991 a întrebat:

sunt indecis in ce sa-mi iau pentru PC, procesor sau placa video asa ca o sa scriu sistemul mai jos si vreau niste recomandari de placi video sau procesoare mai bunicele ( Compatibile)
Procesor- Intel Pentium G2020 2.90 GHZ(Nu pot sa-i fac OC)
Placa de baza- AS ROCK H61M-DGS
Memorie RAM- Kingmax Semiconductor DDR3 4GB PC3-10700H
Placa Video- AMD Radeon HD 5450 1GB(OC)
Dau funda la cel mai bun raspuns, multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Am o placa de baza asemanatoare dar de la Gigabyte. Am preferat sa iau un procesor mai bun si 4 Gb de RAM. Acum performantele sunt bune. Nu stiu cati bani ai dar un i5 si 4 Gb de RAM ar fi super. Placa video e bunicica si nu stiu cat de mult adori jocurile dar degeaba o vei lua daca n-ai un procesor bun si si memorie mai multa. Cel mai bun procesor in domeniu ar fi asta: https://www.olx.ro/......9mEAn.html Nu-ti recomand sa-l iei de pe OLX. Daca-l gasesti intr-un magazin ar fi ideal!

4 răspunsuri:
| Robi_Le_1991 explică (pentru Salontanul):

Mersi ca m-ai lamurit, frate.

| Robi_Le_1991 explică (pentru Salontanul):

Https://www.pcgarage.ro/......60ghz-box/
Ce parere ai despre procesorul asta? Bugetul e pe undeva intre 300-400 de lei iar i5-ul asta nu-l pot gasi pe pc garage sau altceva.

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Robi_Le_1991):

Multumesc si eu!

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Robi_Le_1991):

Nu merge acest procesor. Placa ta de baza are socket LGA1155 si procesorul este LGA1151. Daca n-ai bani ia unul second hand dar cu garantie 24 luni: http://www.samwise.ro/catalog/procesoare-25/filtru-socket-1155-14?s=pd