| Andrei900Boss a întrebat:

Salut TPU

svchost.exe ii virus din task mananger?

Răspuns Câştigător
| L1feDRAIN a răspuns:

E doar un proces pentru functionarea windows si daca nu ai invatat ieri cum sa deschizi task manager-ul, langa procese scrie programa ce-l ruleaza si de cine.
Poti sa-ti faci griji atunci cand vezi ceva nou pe langa toate acelea care-s in lista.
Si daca vrei o surpriza, inchide procesul cu numele "explorer.exe"
happy (ai cuvantul meu ca o sa ai nevoie doar de un restart)

6 răspunsuri:
| Andrei900Boss explică:

Ca am gasit un link cu virusi si nu stiu daca Bitdefender imi da protectie :D http://malc0de.com/database/ ca eu am fost o data virusat cu calul trojan.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Este un fisier din Windows dar poate fi virusat. Incearca cu asta: http://bit.ly/2GHTdpg

| Andrei900Boss explică (pentru Salontanul):

Ba da poate sa fie si din Windows iti spun numele, Network service system, si local service, atat e si in rest process service de Windows. nu stiu daca ii virus sau nu.

| Andrei900Boss explică (pentru Salontanul):

Partea buna e ca am Windows in Romana si nu ruleaza in Windows partea rea e ca am dat pe detalii, si nu stiu daca e virus. adica nu stiu ce face!

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Andrei900Boss):

Eu nu iteleg ce vrei! Si eu am zis ca este din Windows! Am zis "Nu. Este din Windows", nu "nu este din Windows". Am zis altceva? Ti-am dat si solutia. Ce mai vrei?

| L1feDRAIN a răspuns (pentru L1feDRAIN):

Ez.