| AlexL28 a întrebat:

Un prieten de-al meu are Win Vista si eu am un stick boot-abil cu Win 7 Ultimate si i-am zis ca il dau sa si-l instaleze ca nu mai suporta Vista. Dar problema e ca Windows-ul de pe stick e x64 si el nu are decat 2 Gb RAM...Cum credeti ca se va misca?

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

De EXACT 2 Gb RAM, are nevoie pentru a-i functiona Windows 7 Ultimate v.x64. O sa-i functioneze, nu-i nicio problema.

| RAY a răspuns:

In primul rand ce inseamna 64 de bites, inseamna permitirea instalaraea unor programe, softuri pe 64 de biti iar ca hardware sa folosesti mai mult de 4 gb ram, personal nu recomand, pentru ca va ocupa si din hard si in ram

| MskDesign a răspuns:

Pai de ce nu faceti un stick bootabil pe 32 de biti.Pe 64 nu va merge prea bine.Gandeste-te ca sunt doi oameni pe o strada, unul beat si unul fara o picatura de alcool.Care crezi ca va ajunge in sant?

| NicolasAlx a răspuns:

Merge, dar mai bine i ai baga 32. O sa i mearga si 64, dar daca vrei sa faci treaba, ia 32.