| Sasukesmecherul a întrebat:

Salut, TPU!
Un serviciu bun de cloud?
Unde as putea sa am spatiu de minim 100GB si daca s-ar putea sa fie si gratis?
Am niste poze foarte importante si nu vreau sa le pierd.

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ti-am spus si la intrebarea anterioara. Cu 9 lei ai 150 GB la digi. Gratuit nu gasesti decat din bucati

Bula
| Bula a răspuns:

Doar cloud platit gasesti pentru asemenea cantitate de date, dar costul anual poate urca peste 100 euro.
Cel mai sigur este sa-ti cumperi 2 hard disk-uri externe din acei bani (pana la 3-500Gb) si iti copiezi pe ambele pozele de pastrat. Cele doua disk-uri le pastrezi in locatii diferite de aparatul existent, respectiv intre ele.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Google photos, da nu e gratis. Sa fie si 100 G si gratis si sigur... Ceri prea multe

| NLS a răspuns:

Exista Terabox
Gratuit, pana la un TB de date.

PS: nu as urca niciodata documente si alte soiuri de date private in cloud, cu atat mai mult pe un serviciu gratuit.

Pentru muzica, filme, programe rare... Merge.

Eu folosesc mega.Nz, am 50GB gratuit, (asta fiindca am contul de mai demult, acum doar prima luna primesti 50, apoi coboara la 15).

Pentru cantitati mai mari, Google Drive are cele mai bune preturi.

| mastadont a răspuns:

Mă îndoiesc că o să găsești un serviciu care să ofere atâta spațiu gratis. Din câte știu eu cel mai mult oferă mega, 20 gb gratis.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Digi storage

| ancuta286 a răspuns:

Exista drivere, precum Google photo. Dar nu sunt niciodată sigure 100%. Daca uiți datele de la cont aia e
Mai sigur îți iei un card de memorie, un driver extern sau un stick de memorie