| teclado a întrebat:

AJUTOR, am un telefon xaomi POCO F3 caruia -s-a umplut memoria.
Acum eu as dori sa pot sa intru pe el ca pe orice fel de stick de memorie si sa pot vizualiza filmari chiar si de 4GB fisierul, DAR MERG EXTRAAORDINAR DE GREU.
M-am conectat cu ubuntu, pe ubuntu nici nu incepe sa redea filmarile, dar pe Windows 10 prima data se apuca sa copieze fisierul la mine pe calculator, fapt extraordinar de enervant si obositor ca merge binisor la inceput chiar si cu 100MB/s pentru vreo 20 de secunde dupa care scade viteza pana cand peste inca 20 de scunde downlodeaza la fisierul respectiv cu 700KB/s.
Asa vrea sa imi downlodeze in cateva ore un fisier de 4GB.
Dar eu nu i-am cerut sa il downlodez, ci eu as fi vrut sa il pot vedea direct cu VLC-ul ca orice video MP4 aflat pe orice USB stick banal.
Imi vine sa il resetez la setarile din fabrica doar ca pierd poze, filmari care ma ajuta in munca din care imi castig eu existent, a asta inseamna ca sunt foarte valoroase.
Am incercat sa le pun si intr-un cloud de 50GB in afara faptului ca mi-a luat 5 zile pentru 25GB sa se uplodeze nu mai am spatiu in cloud si pe telefon cred ca am 100 GB de dat.e
MA INTERESEAZA UN PROGRAMEL CARE SA MEARGA SIGUR SI GARANTA PE CARE SA IL INSTALEZ PE TELEFON si cu ajutorul caruia sa pot vedea gen ca si cand as fi intrat in cloud fisierele de pe telefon si sa pot transfera cu o viteza foarte mare pentru ca am de transferat 100GB si mi-ar lua ani de zile pe bune si nu exagerez prin usb la viteza de 700KB/s.

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat