| XSuperGamerHD a întrebat:

SALUT TPU, VA ROG SA IMI RECOMANDATI CEA MAI BUNA PLACA VIDEO IN 3000 LEI PLSSSS, de preferat rtx 2070 super... da merge si 3060 ti daca e bun

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde ce ai deja pe acel PC, fiindca compatibilitatea intre piese sunt cruciale.

| XSuperGamerHD explică (pentru Violleta2022):

Windows 10, i7 9700k, 32GB ram

| Mirel4412 a răspuns (pentru XSuperGamerHD):

Sper ca nu o sa ti-o pui singur, dupa un tutorial de pe Youtube. Stii macar daca sursa poate sustine placile astea? Stii macar ce e sursa?

| Al3x998 a răspuns:

Salut! Traim niste vremuri grele, preturile placilor video sunt astronomice din cauza crizei de semiconductori, la 3000 lei acum, poti lua maxim un 2060 nou. Cea mai buna alegere e un 1070 la mana a 2 a, o gasesti pe la 1800 lei, o placa mai scumpa nu isi justifica pretul.

| XSuperGamerHD explică (pentru Mirel4412):

Ba exact asta o sa fac?