| Laur47 a întrebat:

Salut,TPU! Vara asta vreau sa-mi cumpar o placa video Nvidia NVidia GeForce 8600 GT 512MB GDDR3 si vreau sa stiu daca vor merge shadere pentru Minecraft. Indeplineste aceasta placa video cerintele pentru shadere? Are OpenGL 3.3 si Shader Model 4.0, astept raspuns!

5 răspunsuri:
| lmsps123 a răspuns:

Nu

| sltlp a răspuns:

Nu vreau sa par rautacios, dar nu crezi ca 8600gt e cam veche?

| Laur47 explică (pentru sltlp):

Ce placa video mi-ai recomanda?

| CPAElites a răspuns (pentru Laur47):

Ce buget ai?

| Laur47 explică (pentru CPAElites):

Pai,caut ceva second-hand, deoarece stiu sa am grija de componente PC, deci maxim 225lei.