| RaZvIXsTz a întrebat:

VRea sa stiu si eu daca pot pune memorie ram de laptop pe pc? Se poate sau nu, este vreo diferenta intre ele?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Logic ca nu se poate, o placuta ram de laptop e cam jumatate fata de una de pc

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

în 99% din cazuri NU se poate.Ramii de laptop sunt mai mici decât cei de desktop și nu au cum să potrivează în sloturile unei plăci de bază desktop.Și invers e idem.
Desigur sunt și desktop-uri ce prin costrucție funcționează cu ram de laptop, cum sunt pc-urile all în one sau mini pc-urile desktop, dar sunt destul de rare.Succes

| Rainmaker a răspuns:

Salut!
Nu poti sa pui memorie RAM de pe laptop pe PC deoarece sloturile de memorie RAM sunt diferite atat ca dimensiuni cat si caracteristici. Poti in schimb sa-ti imbunatatesti memoria RAM pe PC folosind un memory-stick.Citeste tutorialul de aici:http://playtech.ro/2014/cum-ransformi-stick-ul-usb-in-memorie-ram/