| DarKJoKeR a întrebat:

Exista vreo diferenta intre un Notebook si un laptop? daca da, care? si...la un notebook care sunt posibilitatile de folosire? se poate pune internet?big grin

7 răspunsuri:
| ExpertHost a răspuns:

Diferenta este intre dimensiuni si capacitatea lui de lucru. Notebook-ul este mai mic si mai putin capabil decat un laptop.

| xibalba a răspuns:

Eu stiu ca notebook`ul e mai mic. ambele sunt portabile. Da, poti pune net si prin modem si prin cablu. Acum... daca e vorba de performante depinde de caz, unele notebook`uri pot fi mai bune decat unele laptop`uri si invers. Deci trebuie sa te uiti atent inainte sa iti alegi modelul dorit.

| OnWeed a răspuns:

Din cate stiu eu nu e nici o diferenta dintre Notebook siLlaptop. Posibilitati de folosire? Pai. cam tot ce face si un calculator numai ca e portabil. Si da, se poate pune internet pe el.

| DarKJoKeR explică:

@b3nny96
ai spus netbook... e diferenta fata de notebook?

| alexcyrus a răspuns:

Exista.notebook foloseste un procesor mai slab adica mai mic si are o diagonala de 10 11 inci pe cand la laptop procesorul este unul puternic ex.intel core 2 duo.ecranul este mai mare 15, 4 inci de obicei dar sunt si mai mari, cel mai bun dupa parerea mea este APPLE MAK BOOK AIR, este usor nu are multi centimetri(adica este subtire) autonomie la baterie mare dar pretul este cam mare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti genul de om care foloseste NUMAI lucrurile ce tin de internet ( chat, mail, jocuri online, vizionare filme online) iti recomant netbook-ul. se deschide in 7 secunde si e foarte folositor mai ales daca ai pe el sistemul de operare Chrome OSwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@DarKJoKeR da... este tot un fel de laptop dar in loc de windowsul cu care esti obisnuit/a foloseste un sistem de operare ce seamana mai mult cu un browserwinking