| unnume8 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un calculator nou, dar nu stiu daca piesele sunt compatibile. Imi poate sppune cineva daca ar functiona pc ul si daca piesele sunt compatibile?

https://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/3261540/

De asemenea ar putea cineva sa imi recomande o carcasa in care sa incapa acest pc? Dau funda.
De asemenea, ar rula bine jocurile pe el? Mă mulțumesc și cu setări minime

Răspuns Câştigător
| aADI a răspuns:

Wow, frumoasă configurația, da se potrivesc, ai ales ok, duce orice joc existent 100% pe medium câteva în rest full high, ca și carcasă alege una foarte mare cu design de gaming să fie pe măsură. Dacă se poate și cu 3 coolere introduse in ea, cu un circuit de atmosferă foarte folositor. Succes, felicitări pentru configurație, mi-ai dat și mie o idee.

2 răspunsuri:
| unnume8 explică (pentru aADI):

Mersi, dar ești sigur că sunt compatibile, deoarece un cunoscut mi-a spus că placa de baza nu e buna.

| aADI a răspuns (pentru unnume8):

Este bună, Socket la procesor este de 1151, la placa de bază este de 1151, numai perfect, Placa video se potrivește lejer, alte componente nici nu mai are rost să mai zic, ramii normal că potrivesc, sursa din nou e ok 650w e numai suficient, coolerele îs ok. Este bună și va functiona chiar foarte ok.