| iwantananswer a întrebat:

Salut TPU,vreau sa imi fac un cont paypal si cand incep sa il creez imi cere regiunea in care locuiesc, eu locuiesc in Italia si voiam sa stiu daca are vreo importanta daca trec Romania sau Italia, dau funda!

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Nu are nici o treaba cetățenia, cum aberează cineva pe aici.
Am paypal, l am făcut in Germania, și nu am cetățenie.
Trebuie sa alegi tara în care te afli acum, și trebuie ca și contul bancar sa fie creat la o banca în aceasta tara, în caz contrar (dacă ai cont la o banca în România, nu poți atașa contul bancar contului de Paypal decât atunci când te întorci în tara).

2 răspunsuri:
| sunmetal11 a răspuns:

Daca ai cetatenie italiana, poti bifa Italia, daca nu, bifeaza Romania, pentru ca iti va cere extras de cont si copie de buletin pentru verificarea contului

| iwantananswer explică (pentru NLS):

Multumesc,mult!