| Extr3meLife a întrebat:

Ok, deci:
Am si eu o problema, nu stiu daca merge rezolvata, sper ca da.
Pentru o perioada de 2 ani am stat in Italia si am un ps4 pe care mi l-am cumparat in acea perioada in care stateam acolo, normal, ca sa mearga gift cardurile etc mi-am pus regiunea pe Italia cand mi-am facut cont PSN.Acum ca m-am intors in Romania, banii pe care ii am in digital wallet (euro) pe regiunea Italia tot acolo au ramas si stau linistiti n-au nici macar un stres, nu am mult, 20 euro parca.Acum, normal, dupa ce m-am intors in Romania, mi-am facut alt cont pentru ca am cautat pe net si am realizat ca nu pot schimba regiunea unui cont facut inainte si i-am pus regiunea pe Romania si nu mai am digital walletu in euro il am in lei. Acum intrebarea cea mare: pot sa transfer banii de pe contul de Italia pe contul de Romania sau ciu ciu? Presupun ca pot sa cumpar jocuri si cu aia 20 euro pe contul de Italia si o sa le am in memoria ps4 si le pot juca de pe orice cont, dar ar fi mai bine daca ii pot transfera pe contul de Romania si sa ii ''transform'' in lei.Nu stiu daca merge, dar daca vi s-a intamplat sau ceva chiar vreau sa va aud parerea.Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nu se pot transfera. Poti doar sa faci link intre conturi ca sa joci jocuri de pe unul cu celalalt.

| lpavel a răspuns:

Sansele sa poti face ce vrei sunt aproape zero! Nu spun zero total ca nu sunt atat de sigur, poate banii ii poti transfera dar jocurile in nici un caz! Daca ai cumparat un joc pe un cont NU poti folosi acel joc pe alt cont! Ar fi vorba de hacuiala... poveste lunga! Tot ce poti sa faci e sa incerci sa transferi banii de pe acel cont pe contul din Romania, dar cum am zis si aici sansele sunt foarte mici dar totusi poti incerca! Bafta!

| Extr3meLife explică (pentru lpavel):

Pai de exemplu cand cumpar un joc pe disc si bag discul in ps4 si il instalez pe contul de Romania, astept sa se instaleze complet, scot discul si intru pe contul de Italia, daca intru la librarie il am acolo si il pot juca ( el e instalat si pe contul de Italia dar nu merge pornit fara disc ), deci daca cumpar un joc de pe PS Store pe un cont si astept sa se instaleze complet, dupa intru pe alt cont ( de pe acelasi ps4 ), practic ps4-ul nu il are pe hard si il pot accesa de pe orice cont atat timp cat acest cont e pe acelasi ps4 cu contul de pe care am cumparat si instalat jocul de pe ps store?