| anonim_4396 a întrebat:

vreau sa ma lamuresc imprivinta placilor de baza (motherboard) am auzit ca sunt 5 tipuri de ddr, ddr1 2 3 4 si 5 dar cand vreau sa gasesc o placa de baza de ddr5 ceea ce imi gaseste mie sunt doar placi video si nu inteleg nu exista placi de baza ddr5? vreau sa imi creez propiul pc pentru gaming dar sunt nelamurit cu aceasta problema deci lamuriti-ma

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Ddr4 a fost lansat in 2014. In ceea ce priveste memoria ram, nu exista inca ddr5, de aceea gasesti doar placi video ddr5.