| Pointys a întrebat:

Salut, spuneti-mi 2-3 placi video de gaming cu care e compatibila placa de baza IBM Lenovo Thinkstation P300 Motherboard IS8XM.

1 răspuns:
| CM7YRE a răspuns:

Ce sursa ai, ce carcasa, ce buget, ce vrei sa ruleze, care sunt restul componentelor? Cel mai probabil tu ai un port PCI Express 1.0 pe placa aceea de baza, si este compatibila orice placa de baza 1.0 sau mai nou, dar nu garanteaza ca o sa ai performanta "maxima", o sa fi limitat de bandwith si alte chestii, daca nu ai o sursa cu mufele respective iti trebuie ceva low profile si tot asa.