| TsonPing a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar 8 Gb (2 x 4gb) Ram DDR3 cu o frecventa de 1866, placa de baza suporta pana la 2133 (O.C)
Stiti ceva de calitate/performanta?
Am vazut prin specificati ceva de Latenta CAS sau Timing, la ce ajuta?
"BUGET" 300 ron

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Nu are rost sa dai 300 lei pe 8gb ram, cand ai la dispozitie asa ceva : http://www.pcgarage.ro/......annel-kit/
Ca si pret/performante, se situeaza cel mai ok, iar radiatorul dupa ele te vor ajuta sa faci daca este posibil, oc la 2133

Latenta sau timingu-ul sunt acei timpi din memorii care ajuta la scrierea datelor foarte rapid. Cu cat latenta de lucru este mai mica, cu atat mai bine.

| K0sti a răspuns:

Pai daca ai vazut in specificatii, pune mana si aprofundeaza problema...

| TsonPing explică:

K0sti, mi-ai dat un raspuns nefolositor, incearca sa raspunzi pe Tema care este scrisa, nu doar sa te vezi in Top