| Pairoc12 a întrebat:

vreau sa-mi iau boxele acestea: http://olx.ro/oferta/boxe-active-2x100-w-ID1hg4f.html#2f 397df046

si vreau sa-mi spuneti ce parere aveti despre ele si daca se aud bine, si bass-ul daca se aude bine etc.

Răspuns Câştigător
| Dinca_Iulica_2001 a răspuns:

Nu trebuie sa te iei dupa alti. Fa ce vrei tu.Eu nu am boxe ca acest model. Mie mi se par cam naspa, fa ce crezi tu.

4 răspunsuri:
| Pairoc12 explică (pentru Dinca_Iulica_2001):

Mersi mult, m-am gandit mai bine si o sa-mi iau un sistem genius 5.1, 150w sau 200w nu stiu sigur cu ecran digital si telencomanda, bafta.

| Utilizator1234 a răspuns:

Ragalii pentru zgomoteca. Depinde la ce le vei folosi si ce buget ai. 5.1 cred ca-i logic ca n-are ce cauta in discutie pentru muzica.

| Pairoc12 explică (pentru Utilizator1234):

Pentru muzica folosesc, acasa, din cate am auzit e mai bun sistemu genius 5005, decat astea.

| Utilizator1234 a răspuns (pentru Pairoc12):

Repet si pentru tine ca muzica e inregistrata stereo, deci va fi redata tot stereo (ma indoiesc ca ai muzica inregistrata in multicanal). Ce sa caute un sistem 5.1 daca scopul principal e muzica? Mai ales ca vorbim de bugete unde se incadreaza doar sisteme multimedia pentru PC si rabat de calitate se face mai mult decat ne imaginam. 5005 e aproape decent ca un 5.1, dar e decent intr-o mare de stifturi, ceea ce-l face si pe el un stift putin mai decent la categoria lui de pret.

Despre recomandari, initial as recomanda 2.0, dar cum majoritatea vor sa huruie un SW (ca ala numai bass nu e) te poti uita si la 2.1. De black friday e posibil sa prinzi Microlab Solo 7C NEW pe la 500 lei care-s ceva mai autoritare pe partea de bass decat Microlab Solo 6C NEW care se incadreaza in buget. La capitolul 2.1 singurele variante decente care imi vin in minte pentru bugetul tau ar fi Edifier C2V sau Edifier E3350BT; eventual Edifier S330D daca il prinzi redus de black friday.

Gasesti toate modelele de mai sus cu un search pe www.price.ro.