| Gabi16 a întrebat:

vreau sa stiu cu cat as putea sa imi vand sistemul pc :
CPU : Intel core i5-4570 3,2 ghz Haswell
GPU : Gigabyte GTX 750 TI 2GB DDR5
Placa de baza : Asus H81M-K
Memoria : 8GB RAM HyperX Kingston
Sursa : Zalman GLX 500W
HDD : 1TB TOSHIBA
Carcasa : Zalman

Toate piesele sunt noi, cu garantie 3 ani, l-am folosit doar 2 luni, il vand din motive personale.deci cam cat as putea lua pe el? eu m-am gandit la 3000 LEI negociabil

5 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Undeva pe la 2700-3000 de lei.

| Jipa95 a răspuns:

In jur de 2500-2800 lei cu banii jos, pret corect.

| RaduTN a răspuns:

Incearca intre 2800-3200 roni.

| einsteinchen a răspuns:

Pai scade intre 10% si 15% din pretul de achizitie. Daca negociezi bine, poti sa iei aceiasi bani cati ai dat tu pe el.

| Hania_Serar_1990 a răspuns:

Pai piesele pe care le ai scris pe aici sunt cam 2700 de lei! deci ai putea sa il dai intre 2000-2400 depinde cat timp l-ai folosit si in ce stare e!