| MariuS88c a întrebat:

Salut tuturor, am un laptop Lenovo G500 pe care ma joc un joc ce mergea cu 40-60 FPS, am dat click dreapta pe desktop, am selectat graphichs proprietăți( de la cealaltă placa video amd radeon graphichs hd 8570M, mai am si un Intel hd graphichs 4000) si am apăsat ce am apăsat după care am ajuns la programele jucate recent si am văzut acolo jocul meu, am mutat de pe power save pe maxim graphichs.
Acum întrebarea mea este c daca după aceasta schimbare va afecta laptopul cu ceva mai încolo? ( Menționez ca acum merge70-129 FPS ).
Dar dintre plăcile video care este mai buna?

Răspuns Câştigător
| master77 a răspuns:

OK, atunci nu se strica nimic.

6 răspunsuri:
| AleXzpm a răspuns:

Salut Raul,

Nu, n-are nici pe dracu happy doar că dacă este deconectat de la priză o să rămâi fără baterie mai repede, deci, când ești pe baterie și nu vrei să te joci îți recomand să îl lași pe power save.
Spor

| MariuS88c explică (pentru AleXzpm):

Ok mersihappy
astept sa vad ce mai spun si altiihappy

| master77 a răspuns:

Daca dai pe maximul performance, in jocuri iti foloseste placa video dedicata adica radeonul, o sa ti se consume mai repede bateria, dar nu e indicat sa te joci jocuri cu grafica intensiva cu bateria pusa deoarece caldura ii scade durata de viata.

| MariuS88c explică (pentru master77):

Cam cu cat timp? daca are 2 ani si de astazi as incepe sa folosesc pe placa video maxim performance ( in joc joc cu low tot)

| master77 a răspuns (pentru MariuS88c):

Nu stiu sa zic exact, Daca o baterie ar tine 2-3 ani normal si daca te joci cateva ore pe zi ii scazi durata la jumate din viata. Daca nu te joci jocuri cu grafica intensiva si laptopul e doar cald, nu fierbinte atunci nu iti face griji in privinta bateriei.

| MariuS88c explică (pentru master77):

Eu nu ma refer la baterielaughing pentru ca tot timpul este la incarcat
eu ma refeream daca se poate strica sau ceva de genul asta