| Lester23 a întrebat:

Salut,

Un prieten vrea sa-si ia un iPhone si e indecis intre SE si 6S Plus. Ce sa-si ia?
(Eu le am mai mult cu Android-ul, deci mna)

5 răspunsuri:

IPhone SE seamana mai mult cu iPhone 5 si 4. iPhone 6 are un design mai diferit si la performanta cred ca e mai bun. Eu as alege iPhone 6, acum fiecare cu parerea lui.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Aifon 8. Sau de cit da pe SE/6S Plus, un Droid cu mult mai puternic. Ia si educa-l. Una e sa iei iPhone 8/8 Plus care chiar sterge pe jos cu toti Droizii, alta e sa te duci cu 2-3 generatii in urma.

| Ppm a răspuns:

Eu as merge pe iphone 6

| teletinflorin a răspuns:

Părerea mea este că iPhone-ul SE este de fapt un iPhone 6 cu aspect de iPhone 5S, din punct de vedere al proprietăților și al aspectului.
Dacă aș fi in situația în care ar trebui să aleg dintre cele două, aș alege fără îndoială iPhone 6S.

| Mihai1810 a răspuns:

Iphone SE si Iphone 6S Plus au aceleasi specificatii (procesor, ram, gpu, chipset). Iphone 6S plus are un diplay mai mare (prea mare in opinia mea 5. 5inch), o baterie mai buna, o camera putin mai buna si 3D touch. Daca as fi pus sa aleg nu as alege niciunul dintre ele, as opta pentru 6s, e identic cu 6s plus doar ca are display-ul mai mic (4.7 inch).