| VikingBoss1995 a întrebat:

Imi puteti spune cei care s-au mutat de pe Android pe IOS cum este? Ca si eu vreau si un prieten a avut Android si l-a schimbat pe un Iphone 6 si nu i-a plăcut si si-a luat iară Android.
Cum este pe IOS?

Răspuns Câştigător
| DoctorWh0 a răspuns:

E cam greu de explicat... Alegerea depinde de la om la om. Mie personal imi place Android pentru ca e Linux, si dupa cum stiti, linux este extrem de versatil, deci ii pot face absolut ceea ce vreau. Ios este mult mai limitat. Iti vine cu o interfata si cu aia ramai, nu exista skin-uri sau launchere. Si Iphone 6 sub absolut nici o forma. Este extrem de fragil, se indoaie in buzunar. Deci daca chiar vrei sa treci pe IOs, macar un 6s sau 6plus. Asta daca vrei sa mai ai telefonul intact dupa ce fugi.

| VikingBoss1995 explică (pentru DoctorWh0):

Multumesc tuturor!

| Frank51 a răspuns (pentru DoctorWh0):

FALS! iPhone 6 Plus se indoaie nu cel simplu.

| DoctorWh0 a răspuns (pentru Frank51):

Nu este adevărat... Apple a înlocuit metalul de pe iPhone 6 pe 6 plus cu un aliaj mai rezistent...

| Frank51 a răspuns (pentru DoctorWh0):

Iphone 6 nu se indoaie, am incercat acum si nu merge. Intr-adevar aliajul a fost schimbat pe 6S si 6S Plus, dar iPhone 6 nu se indoaie asa usor cum ai spus, chiar am incercat acum.

| DoctorWh0 a răspuns (pentru Frank51):

Da... Toată lumea de pe YouTube zice că se îndoie iar tu ești ungurul care zice că nu... Caută iPhone 6 jerryrigeverything.
Te vei convinge singur/a

13 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

E cam subiectiv. Unora le va placea, altora nu. Eu cand am trecut pe iOS am ramas placut surprins, asta a fost prin 2016. Prin urmare te sfatuiesc sa incerci cateva iPhoneuri si sa vezi daca iti place sau nu.

| LPCTSTR a răspuns:

IOS este un shít, rămâi la Android căci vei plânge din cauza trecerii.

| Bogdan70001 a răspuns:

Ma vezi ca iar iti raportez contul

| VikingBoss1995 explică (pentru Bogdan70001):

Ce report? ce cont? Eu sunt nou pe TPU. Poate mai confudat.

| Alfred0703 a răspuns:

Android-ul iti permite sa faci mult mai multe chestii ca IOS-ul. Ai mai multe optiuni de telefoane cu Android(Samsung, OnePlus, Xiaomi, Htc, Huawei, etc) decat cu IOS(Iphone).

| grandebgd a răspuns:

Ios este mai limitat dar este mai ok ca Android, mai sigur, se primesc actualizarile chiar si daca deti un iPHONE 5.

| AlinaCucu a răspuns:

El si.a revenit la Android fiindca ii era dor de cum arata telefonul sau sau probabil cineva a ras de el fiindca vroia sa aiba iphone am incercat si eu si nu am revenit la Android imi place mai mult ios