| anonim_4396 a întrebat:

Salut, vreau sa fac 2 boxe mari. Vreau sa pun un difuzor de bass cu diametrul de 40cm, un difuzor de medii sau doua si un twitter. Ce dimensiuni trebuie sa aiba incinta(carcasa; va fi din pal) ca se fie rezonanta buna/potrivita? Spuneti-mi ce dimensiuni trebuie sa aiba incinta ca:inaltime, latime(fata-spate);(in parti, stanga, dreapta).

1 răspuns:
| temugin a răspuns:

Pai carcasa trebuie sa fie inalta cat de trei ori raza sau inaltimea difuzorului mare; lata cat trei sferturi din inaltimea carcasei si lungimea la fel!