| Paul721 a întrebat:

Salut, am un difuzor de subwoofer de 700w, 350 RMS, 10 inch si vreau sa i fac o incinta (boxa). Stie cineva ce dimensiuni ar trebui sa aiba? (lungime, latime, inaltime)

1 răspuns:
| tanasevlad91 a răspuns:

Salut,daca are 25 cm, diametru, sa ai ianltimea de 40 cm, 7.5 deasupra 7.5 dedesubt, latime 60, 17.5 pe. Fiecare parte, lungime sa ai 40cm de la capatul difuzorului, sa zicem ca daca are 10cm lungime sa ai 30 in spate, adica total 40, cel putin astea sunt masurile pe care le am eu,( am cumparat subwoferu direct cu incinta) deci presupun ca astea sunt dimensiunile standard, bafta, posibil aa gresesc, fiecare producator cred ca are un tabel cu dimensiunile adevate afisat undeva pe net