| sebweb a întrebat:

vreau sa imi fac un tub de bass...pana aici tutul floare la ureche, dar can am dat un search pe google si am vazut de cate detalii trebuie sa ai grija a inceput sa ma doara putin capul...in fine. Eu as avea nevoie de sfatul cuiva care se pricepe cat de cat, mai exact de o schita(un desen) in legatura cu ce dimensiuni ar trebui sa aiba cutia unui difuzor cu diametrul de 30 cm si 140w, forma as vrea sa fie de paralelipiped dreptunghic :D mai am cateva dat edespre difuzor:(diametru 30 cm, putere max: 140W, impedanta si a: 4 Ohm, sensibilitate: 91dB, frecventa: 20Hz - 4kHz, magnet : 30 Oz) si o poza:http://1.bp.blogspot.com/......009126.jpg va rog frumos sa ma ajutati:D :D si daca vreti id:seby_952000

6 răspunsuri:
| vladix a răspuns:

Nu se numeste tub de bass. Se numeste subwoofer, iar pentru a calcula volumul incintei, poti folosi un program, care iti calculeaza volumul in functie de siametru, putere, frecventa, etc. Iti pot spune doar ca poti folosi placaj de 12 mm pentru a efectua incinta. O sa mai ai nevoie de conectori, mocheta, colturi, aracet, etc.

| sebweb explică:

Si cum se numeste acel program?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tare dar cat tea costat difuzorul

| Edy1995 a răspuns:

Super tari difuzoarele astea, dar si tie iti voi spune la fel ca la altii intra pe forumul tehnicienilor.ro si intreaba acolo dupa ca iti faci un cont. Sigur vei primi un raspuns. Succes

| disty a răspuns:

Salut..cat ai dat pe difuzor?

| raw a răspuns:

mai bine cumpara unu rolling on the floor