| AndreiGhiba a întrebat:

Vreau sa fac o îmbunătățire pc ului meu! Acum am o placa video GT430 (foarte bătrâna) și am găsit un GTX760 la un pret super ok. Întrebarea mea este: vine la fel in slot? Actual am pe placa de baza din ce am citit pci 2.0 și gtx ul cere 3.0, stiu ca exista o limitare de putere, ma interesează numai dacă pot sa o adaug in slot.

3 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Da, merge, nu exista limitari pe care sa le simti.

| bogdan324 a răspuns:

Merge,dar vezi sa ai o sursa calumea ca placa aia consuma mult pentru ce ofera in zilele astea, apropo ce procesor ai? si cat dai pe placa?

| S3c0ndSh0t a răspuns:

Portul fizic PCi Express este acelasi deci poti conecta orice placa video. Problema este latimea de banda pe care ti-o da slotul PCI Express. In gaming nu o sa simti vreo diferenta din cauza acelei limitari.