| Wehrmacht a întrebat:

Vreau sa imi alcatuiesc un PC din bucatele. Ce parere aveti despre:
-Placa de baza: ASrock M3A770DE(nu stiu daca am scris bine)
-Procesor:AMD Athlon 450 X3 3.30Ghz socket AM3, box
-P.Video: Gigabyte GeForce GT430 1024MB GDDR3 128Bit Slot PCI
-RAM 2x KingMax DDR3 2GB Frecventa:1333Mhz.
Nu am scris si placa audio si altele pentru ca asta ma intereseaza. Dau Funda.Nu vorbiti prosti. Mi-ati sus ca placa video nu e buna si am vazut totusi ca ruleaza Crysis 2 la high
Totul costa 914 Lei.Am deja HDD CD/DVD-ROM si spuneti-mi o sursa care sa le duca si care sa nu dea mai multa putere decat am nevoie.De preferat sa imi dati un link cu una de la emag.Sau mai multe.
R-E-P-E-T!,!,!,!,! N, U! Vreau sursa cu putere mai multa decat e nevoie!,!,!,!

3 răspunsuri:
| S3c0ndSh0t a răspuns:

Crossair este cea mai buna firma de surse si cea mai cunoscuta. Daca vrei sursa pentru gaming (daca vrei sa folosesti pc-ul doar sa te joci iti recomand urmatoarea sursa) http://www.emag.ro/surse/sursa-corsair-cmpsu-600g-600w-atx23--pCMPSU-600G este GS adica experta in jocuri.Sistemul pe care l-ai facut este foarte slab... nu se merita

| Wehrmacht explică (pentru S3c0ndSh0t):

Ce inseamna ma pentru tine sistem de gaming modern? Asta e destul de bun?!:
http://www.emag.ro/......-271975746

| deann332 a răspuns:

Http://www.emag.ro/surse/sursa-ocz-modxstream-pro-500w--pOCZ500MXSP daca ai bani, daca nu: http://www.emag.ro/......SU-430CXV2
Bafta!

Bun pcu btw, crysis 2 la high nu cred ca o sa poti sa-l joci, dar la low, medium dar merge binisor.