| AN2009 a întrebat:

Vreau sa imi instalez windows 7 pe calculator. Problema este ca nu am cd cu drivere pentru windows 7, am numai pentru xp si vista. De unde pot lua driverele dupa ce instalez windowsul? Este vreun program care mi le descarca automat?

Dau funda.

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Pai iti recomand cu Windows Update (la optional updates) sau cu programe gen "driver genius"(care cauta driver-ele si le downloadeaza si le poti instala dupa fara probleme). important e sa fii sigur ca dupa ai internet (adica functioneaza ori placa de retea, ori wireless-ul depinde prin ce ai tu internet dar de obicei la windows 7 le instaleaza automat). pentru cazuri extreme eu foloseam o cheita de wireless prin usb la care aveam driver-ul pe o cheita: o instalam temporar, instalam driver-ele si dupa o scoteam.