| blockbuster a întrebat:

Am un laptop asus k50 si vreau sa imi instalez windows xp. Si in cutie la el nu mi-a dat cd cu driverele pentru windows xp sau vista, mi-a dat doar cd cu drivere pentru windows 7. De unde pot lua drivere pentru asus k50 pentru windows xp? Va rog mult, help me!

7 răspunsuri:
| Aero a răspuns:

Din moment ce producatorul furnizeaza doar drivere pentru. Windows 7, rezulta ca laptop-ul e facut sa functioneze doar cu Windows 7! Ce tot nu pricepeti unii de instalati vechitura aia de XP si pana in 2020 va tarati cu ea!

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Driverul de la placa audio îl găseşti aici: http://www.brothersoft.com/......65158.html
Driverul de la placa video îl găseşti aici: http://www.nvidia.com/object/geforce_notebook_winxp_185.85_whql.html

Succes.

| smeeagol a răspuns:

Descarca http://www.uniblue.com/software/driverscanner/
si baga serialu asta DS-G06F8-3F0C3-74D32-06C90-60601-000G0 si dai sa caute dupa drivere

| mihaelac a răspuns:

Din punct de vedere al driverelor, Windows 7 iti gaseste toate driverele de care are nevoie PC-ul/laptopul tau in mod automat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu o problema cu pc vreau sa instalez windows 7 si nu merge
dau restart la pc imi apare sa apas o tasta ca sa booteze si apoi imi apare o banda care se incarca si incearca sa porneasca windowsu de pe cd
merge sa instalez doar xp
app nici vista nu il pot instala face la fel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu inteleg de ce aero a primit stupid. are cea mai mare dreptate. daca nu se gasesc toate driverele laptop-ului pe site-ul oficial atunci inseamna ca mai bine stai in banca ta. obisnuieste-te cu 7. xp e prea vechi pentru a mai face fata cu noul hardware. multi tot va incapatanati sa-l instalati doar pentru. ca v-ati obisnuit cu el iar 7 e prea complex pentru. voitongue