| AndreyCristian1999 a întrebat:

Salut,vreau sa-mi spuneti va rog cand bag pc-ul in sleep si cum eu las bootul pe metin mi se opreste netul.Cum pot face sa nu mai mi se opreasca netul in sleep?

1 răspuns:
| johnbucuresti a răspuns:

Ori il bagi ori nu il mai bagi
togmai asta inseamna sa il bagi in sleep mode
alt fel inseamna ca lasi calculatorul pornit si opresti doar monitorul
nu mai se numeste ca este in sleep mode
daca nu lasi net-ul sa se opreasca

EU POT SA ITI SPUN O JMECHERIE care ai putea sa o faci la placa de retea sa isi pastreze acelasi IP
dar mai mult de atat nu ai ce sa ii faci ca orice alt ceva ar insemna sa mearga cam toate lucrurile prin acel calculator
atat ram-ul procesorul hdd-ul totul
si asta ce fel de oprit mai este daca tot se invarte hdd-ul
pentru ca presupun ca tu vrei sa il bagi in sleep mode dar totusi ti-ai dori ca si in sleep mode sa continuie download-ul sau ce lasi tu pornit care este conectat la internet!?
Sleep mode nu inseamna alt ceva de cat oprirea tururor proceselor
avantajul este ca o sa le gasesti deschise cum erau
mai precis toate lucrurile iti merg atat de incet in cat sunt ca si oprite
intr-o zi de stat in sleep mode un calculator
face tot ce ar face in mod normal intr-o secunda
adica atat de mult incetinesc toate lucurile
bine inteles ca isi opreste curentul de la periferice pentru ca togmai asta inseamna sleep mode
un mod in care nu mai consuma curent nimeni
sau aproape nimeni