| Jombo21 a întrebat:

Vreau sa rulez acest cd in calculator si imi apare acesta problema, cum o pot sa fac sa mearga? Am windows 10 pro.
https://imgur.com/a/CIX4Qg9

7 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar... o imagine mai clara nu ai putut si tu sa pui? Eventual una cu Snipping Tool? Ca nu inteleg nimic din ea.

| Jombo21 explică (pentru DoarBogdan):

Https://imgur.com/a/qgOEtgh acu cred ca se vede

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru Jombo21):

Da-i click dreapta si "run as administrator".

| Jombo21 explică (pentru DoarBogdan):

Nu merge... Imi apare la fel

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru Jombo21):

Atunci esti logat pe un alt user si nu pe cel principal de administrator. Cand aprinzi Windowsul iti apar mai multi useri?

| Jombo21 explică (pentru DoarBogdan):

Nu, am un cd si cand dau sa ruleze imi apare eroarea...

| flixbuster a răspuns:

Calculator personal, de la firma? Pare ca sunt setate niste politici care restrictionaza instalarea/executarea de pe CD/DVD.