| cristi28122000 a întrebat:

Salut,vreau sa stiu si eu cum naiba sa scap de adware ca am folosit toate programele si nu mai stiu cum sa scap de el...Dau funda

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
Unle antivirusi si multe programe nu merg sa le stergi incearca sa le stergi fortat.
Eu iti recomand Unistaller.
Link:
http://www.iobit.com/en/advanceduninstaller.php

Poti dezistala fortat dai click pe adware=>Dezistaleaza=>Dupa ce s-a sters=>Apeasa pe scanare Profunda=>
Bifezi prima casuta ca sa sterga tot folderul cu acel program=>Poti bifa jos si sa bifezi (De Asemenea toaca fisierele) [Sa le distrugi sa scapi de tot]=>Sterge.
Si gata.
PS:Cand ai trecut de stergere iti zice sa dai restart (Alege optiunea Restart Later/Restart mai tarziu).
Dupa te duce la scanare profunda dupa ce ai terminat scanarea profunda (unele fisiere ti le sterge la restart).

Dupa ce ai terminat dai restart si gata.