| anonimvsanonim a întrebat:

Am 14 ani si jumatate, vreau sa stiu cum naiba sa pot socializa, ca sunt cam timid, si vreau sa scap de timiditatea asta, va rog frumossss crying(((((( FUNDA big grin

4 răspunsuri:
| DarkWerewolf13 a răspuns:

Incearca sa privesti oamenii in ochi, si sa vorbesti cat mai deschis posibil. Si eu sunt timida si asa fac si eu. Intra cat mai des in discutii si cand te prinde timiditatea incearca sa-ti repeti in minte ca vei reusii
noroc

| đɾεαmεɾ a răspuns:

Pai cu ceva timp in urma asa eram si eu, dar pe urma am facut un lucru simplu :Niste copii de la mine jucau carti erau de 13 14 15 si 18 ani, am vrut si eu sa joc asa ca i-am intrebat pur si simplu daca ma lasa si pe mine si au fost de acord apoi m-am imprietenit cu toti si sunt uni dintre cei mai buni preteni ai mei acum.Deci eu iti spun sa spui tu primul cuvant si vei vedea ca totul va fi bine pe urma, pe urma vei putea discuta diverse cu cel cu care vrei sa socializezi.Eu sper ca te-am ajutat si iti urez succes!

| blueSky_3324 a răspuns:

O tehnica buna recomandata de un psiholog. Imagineaza-ti ca esti un rege puternic si toti din jurul tau sunt niste sclavi / servitori. La mine a dat roade. Pup/fundita :-D?

| anonimvsanonim explică:

Vreau sa vad care va functiona, voi reveni si va voi da funda unuia, vedeti ca funda poate veni si peste 1 zi, 1 saptamana, etc. big grin MULTUMESC DE SFATURI!