| LucianP a întrebat:

Salut.vreau si eu cateva pareri despre Placa video Gigabyte nVidia GeForce GT220, 1024MB, GDDR3, 128bit. happy

Răspuns Câştigător
| AstonMartin a răspuns:

Nestiind ce procesor ai, este important si acest lucru, cati rami ai, e o placa bunicica la pretul ei, duce max payne 3, nfs most wanted 2, battlefield 3, fifa pes 13, e fortoasa nitel.
Nu detin aceasta placa video, testele au fost realizate pe site-ul www.game-debate.com la rezolutii mai mici, si sunt cam in concordanta cu realitatea.

4 răspunsuri:
| 1997biju a răspuns:

Da, e destul de buna am si eu din asta dar mai bine ia-ti 440 casa iti pun jocurile pe grafica media asta e de grafica mica

| Zeneken a răspuns (pentru 1997biju):

Te contrazic, placa esti f buna si poti juca pe high dar cu o rezolurie de 800x600! Si eu m-am gandit sa-mi cumpar una dar inca ma mai gandesc!

Funda?

| LucianP explică (pentru AstonMartin):

Pai am procesor amd dual core e5700 3Ghz.4gb ram

| AstonMartin a răspuns (pentru LucianP):

Daca nu ai un buget mai mare, e bunicica, dar nu pentru 2-3 ani.
Nu te duce nici procesorul mai mult, da poate cu overclock te mai duce, nu stiu.
Uite aici
http://www.youtube.com/watch?v=XzLqpbYnEVo

Daca mai poti mai pune ceva la buget, daca iti convine asta ia-o. Uite mai sus ce poate.