| Buiac_George_1990 a întrebat:

Salutare, am avut la reparat un iphone 5s pentru schimbare display si sticla iar cand l-am luat reparat a inceput sa prezinte probleme imediat neavand timp sa-l folosesc macar.Cand il pun la incarcat nu se incarca normal, imi arata ca are 11% in 2 secunde are 38 apoi 1 si tot asa dar problema principala este faptul ca se tot reseteaza din 5 in 5 minute... am incercat mai multe modalitati de rezolvare da degeaba. Credeti ca ar fi problema de la baterie, merita sa o schimb?

5 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Schimbul display nu are nimic a face cu consumul.
eu as incerca sa pun o baterie noua si sa vad cum se comporta.
ce intelegi prin "se tot reseteaza din 5 in 5 minute..."?

| Buiac_George_1990 explică (pentru gelu1970):

Se inchide si apare logoul Apple apoi se deschide si dupa putin timp se inchide iar

| gelu1970 a răspuns (pentru Buiac_George_1990):

Daca ajunge sa treaca de logo incearca sa intri in setari si sa restabilesti setarile. Nu sa formatezi si sa stergi totul.
Daca nu trece de logo., e grav. Poti incerca sa restaurezi cu itunes. E riscul de a da eroare si pierzi info din telefon. Decizia e a ta. Daca da eroare e posibil sa ramai fara telefon.

| Buiac_George_1990 explică (pentru gelu1970):

Telefonul se deschide si pot umbla pe el maxim 5 minute dupa care se reseteaza, i.am schombat bateria, am resetat setarile dar degeaba.

| gelu1970 a răspuns (pentru Buiac_George_1990):

Posibil sa iti fii atins sau rupt vreun component de pe placa atunci cand au schimbat display.
e doar o idee. se poate intampla.
nu e normal sa schimbi display si sa inceapa cu aceste probleme.