| antonel18 a întrebat:

Salutare, am nevoie de putin ajutor in alegerea unui cooler pentru procesorul i7 9700k, aer sau lichid dupa stabilirea coolerului o sa stabilesc si carcasa. Bugetul pentru cooler este destul de limitat 300/350 lei maxim. Nu o sa ii fac oc, ci doar sa-mi tina procesorul in parametrii optimi. Multumesc anticipat

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Urat din partea lor sa nu puna un cooler stock pe un procesor de 2000 de lei, sunt procesoare de 600 de lei care au cooler.
In pricipiu coolerele pentru procesor se aleg in functie de socketul procesorului aici in cazul de fata avem socket LGA 1151
cateva variante de coolere alese de mine pentru tine, te uiti la cele de la 100 de lei in sus, si nu ai nevoie de racire cu apa neaparat:
https://altex.ro/......e/dir/asc/