| Cătălin_Floryn_1996 a întrebat:

Salutare.Am o problema.Detin o unitate Lenovo think centre cu Intel pentium 4 de 3 ghz, 1gb ram ddr2, un hdd de 80 gb si o sursa de 250w.Problema este ca se aprind imi apare pe ecran timp de 1 min apoi se opreste singura.Hddul nu este nici sursa si nici ramul. Vreau sa stiu de ce face asta si daca o pot remedia.

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Probabil placa de baza. Sigur nu e sursa? Oricum, e greu de zis. Tinand cont ca e pentium 4, mai bine schimbi si tu la ceva mai nou. Daca cumperi asa ceva: https://www.interlink.ro/......15126.html ai garantie, nu mai zic, ca e mult superior ca si performante, si pretul e foarte ok.

2 răspunsuri:
| CVane a răspuns:

Daca te poti exprima in limba romana, ca sa intelegem si noi, poate te putem ajuta.

| DeyCj a răspuns:

Detaliază despre ce operații de verificare hardware ai efectuat, ca să-mi pot da seama dacă ai verificat cum trebuie componentele sau nu, și apoi îți voi oferii o soluție reală. Succes