| okgabriel2013 a întrebat:

vreau sa-mi cumpar o placa video nVIDIA gtx 280 si am un procesor destul de slab as vrea sa stiu daca imi porneste cu configuratia asta : Intel Pentium D925, 4gb ram ddr2 sursa 500w.Dau funda! mersi

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In mod normal ar trebui sa mearga cu singura specificatie ca sursa ar trebui sa aiba peste 600 W. A ta este foarte slaba.

| okgabriel2013 explică (pentru Salontanul):

Mersi mult am facut rost de o sursa redcom 620W cred ca e ok nu />?

| Salontanul a răspuns (pentru okgabriel2013):

Eu zic ca este Ok. Trebuie sa tii cont de cat consuma procesorul, placa de baza (pierderile), HDD-ul si placa video. Trebuie sa mai tii cont si de faptul ca sursa da cam pana in 75% din cat e scris pe ea. Sunt si surse real power care dau 90% dar sunt foarte scumpe. 620 W ar trebui sa fie destula.