| osaandy a întrebat:

Salutare. Am o rugaminte daca ma poate ajuta cineva cu o problema la un TV Toshiba LED si anume am sunet dar imagine nu. Asta de doua zile dar, cu o zi inainte cand am apasat pe telecomanda pe un buton, nu mai stiu care, a revenit imaginea si a mers pana azi cand.....acelasi lucru dar nu isi mai revine. Apas pe orice tasta pe telecomanda si nimic. Doar sunet si atat. Nu imi arata nici postul nici meniul. Sa fie ceva din telecomanda? Precizez ca de pornit si de oprit merge din telecomanda. Multumesc.

4 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Toshiba Led sunt multe variante de televizoare.
Avem nevoie de modelul exact (producator/serie), ca sa ne putem documenta si sa iti oferim un raspuns corect (vezi manualul producatorului sau eticheta de pe spate).
Daca produsul e inca in garantie si problema nu se rezolva, ai tot dreptul sa il returnezi sau sa ceri o verificare in service-ul autorizat al furnizorului.

| StalkerSoul a răspuns:

Vezi ca ai un buton cu numele freeze pe telecomanda, apasa pe el

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Este defect panelul, trebuie dus in servis s-a ars o lampă si numai luminează ecranul, nu il poti repara tu din telecomandă, problema este schimbi displayul, dar nu merită reparatia, mai bine cumperi alt tv nou.

Bula
| Bula a răspuns:

Daca nu apare nici meniul, atunci incearca o resetare: scoate televizorul din priza pentru minim 10 minute, dupa care conecteaza-l inapoi.
*- Daca dupa pauza televizorul isi revine, atunci esti salvat si vii cu o bere.winking

*- Daca, dupa pornire, nici atunci nu poti face sa apara Meniul, atunci televizorul s-a defectat (probabil blocul de iluminare cu Led-uri). In acest caz duci inapoi in garantie la vanzator sau la un service.