| andreizwx a întrebat:

Salutare. Am schimbat limba la tastatura din romana in engleza pentru ca am un prieten care nu prea stie limba romana si as vrea sa vb cu el si nici eu nu prea stiu engleza foarte bine, stie cineva cum as putea schimba, windows-ul este in limba engleza setat de cand l-am instalat doar ca nu stiu cum sa fac sa scrie in alta limba.

Răspuns Câştigător
| dinaprilie a răspuns:

Tasteaza in search windows "keyboard" deschide aplicatia si acolo ai cele doua tastaturi adaugate. poti sa faci switch de acolo.

1 răspuns:
| Popa482 a răspuns:

Tastezi keyboard si de acolo poți instala diverse limbi pentru tastatura, poți comuta între ele simplu apăsând tastele Windows + Space în același timp.