| umykul a întrebat:

Salutare am si eu un hoverboard si cand il introduc la incarcat becul incarcatorului se stinge si se aude un sunet din incarcator si nu incarca, ma poate ajuta cineva?

1 răspuns:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Este defect hoverboardul, ia un curent mult mai mare decat poate acel alimentator (incarcator) debita sau pur si simplu are un scurtcircuit intern. Alimentatorul intra in protectie si de aceea se stinge LED-ul si se aude un sunet diferit. Mergi cu el la reparat dar ia si alimentatorul/incarcatorul cu tine, exista un 5% posibilitate sa fie ala defect. Daca ai un alt alimentator identic sigur bun incearca cu ala, daca face la fel 100% hoverboard defect.