| R3aLZz a întrebat:

Buna tpu.am o tableta evolio evotab duo hd si nu se apinde beculetul rosu cand o pun la incarcat,dar pe ecran imi arata ca incarca, pot sa o las si 3 ore ca tot nu se incarca,am incercat si cu alte incarcatoare, precizez ca am ecranul zgariat si nu o pot trimite in service
Dau funda la cine ma ajuta sa o incarc
P.S. Precizez ca daca imping de incarcator se incarca.dar cum nu mai imping se stinge becul

1 răspuns:
| sltlp a răspuns:

Probabil e defect conectorul/cablul de date. Daca are garantie, mergi cu ea la garantie.