| Ploaia a întrebat:

Salutare,
Am un laptop COMPAQ Pressario CQ60-418DX, eu nu prea ma pricep la laptopuri. Dar as vrea sa schimbi windowsul pe care il am acu ( Windows Vista, asa l-am cumparat) cu unul XP.
Am intrat pe www.hp.com la drivere si nu am gasit niciunul la sectiunea XP.
Din ce am auzit, nu s-au facut pentru ca ruleaza doar cu windows vista.
Ma poate ajuta cineva va rog?
Pot sa schimb windowsul?
Pot face rost de drivere?
Multumesc pentru ajutor.

Răspuns Câştigător
| Mony_4137 a răspuns:

Sa nu faci prostia asta!
Unchiul meu a facut-o si nu a putut sa faca rost de drivere. Nimic nu ii mai mergea pe laptop.
A fost la o firma unde iti repara calculatorul.
Acolo i-a zis ca daca isi reinstaleaza din nou Vista, totul o sa fie ca inainte.

1 răspuns:
| BibUuLexii a răspuns:

Windows xp nu se prea gaseste si sa facut nu se ruleaza doar cu windows vista xp trebuie sa te duci direct pe la magazine si sa il cauti pentru ca la el iti trebuie mai multe de ex coduri si alte chesti (stiu pentru ca si eu il am mi la adus fratemiu din germania).