| PringAloe a întrebat:

Salutare, am un prelungitor cu 6 intrari cu siguranta (cu buton). Azi am scos un stecher din priza respectiva si s-au stins toate electronicele conectate la priza plus butonul ala nu mai era aprins, cand apasam iar pe buton se aprindea dar revenea la loc, asta inseamna ca siguranta respectiva s-a ars nu?

6 răspunsuri:
| Floydancingsaha a răspuns:

Cel mai probabil da.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sa stricat butonul

| LPCTSTR a răspuns:

Poate butonul e defect.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai sigur este de la buton happy Aceasta problema este des intalnita in cazul acelor butoane de la prelungitoare.
Poti sa il desfaci si sa il pui pe "direct".

| Irinelp a răspuns:

Poate este stricat stecherul care l-ai scos sau priza în care este băgat prelungitorul.

| frunzarescu a răspuns:

Este siguranta electronica. Scoate tote stecherele din priza si baga-le pe rand si vezi la care se decupleaza siguranta.