| Marian33335 a întrebat:

Astazi cand ma uitam pe laptop a inceput sa scoata putin fum l-am stins repede apoi l-am aprins dar cand apasam pe butonul power nu se aprindea. L-am bagat in priza si a mers (Ma gandeam ca s-a ars bateria dar cand l-am scos din priza mergea). Acum daca vreau sa-l aprind il bag 2 sec la incarcat iar apoi il scot. Ce ar putea fi?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Scoate i urgent bateria din el, a curs si de acolo a iesit fum, il poti arde de tot daca explodează bateria, nu te juca cu asa ceva ca te rănesti grav, scoate o bateria, si lasa l pe priză doar pe incarcator.

| OnuOnulică a răspuns:

Stinge-l și lasă-l câteva ore să se răcească. E posibil să se fi ars bateria și să trebuiască să cumperi altă baterie.

| CPAElites a răspuns:

Probabil una din celule "s-a stricat" sau controlerul de incarcare.
Ai grija acele baterii pot cauza mici "explozii" https://www.youtube.com/watch?v=V482lvMRXUg

| vioricavio a răspuns:

Mai mult ca sigur a facut scurt bateria. Scoate bateria afara si mergi doar pe incarcator daca merge asa, pentru ca la unele pc uri e nevoie sa fie bateria in laptop pentru a primi curent prin incarcator.

| Marian33335 explică (pentru vioricavio):

Merge si fara incarcator doar ca prima data trebuie sa-l bag 2 sec si se aprinde si daca il scot merge