| Aurelian_Adrian_Toader_1991 a întrebat:

Salutare!
am urmatorul pc cu urmatoarea problema:
am fx 6300
placa de baza asUS M5A78L-M LX V2 am3+
4 gb ram(2x2 gb) Samsung M378B5773CHo- ch9
un hdd Samsung de 320 gb
si sursa de 500W Segotep Model ATX 500W
problema:
mi se restarteaza cand vreau sa instalez wind exact dupa ce spune prima data "windows is loading files"
help pls (i-am facut si update de bios)

Răspuns Câştigător
| FlorinCiokan a răspuns:

Pai incearca si cu Stick. Dar sigur ai un prieten care iti poate imprumuta HDD-ul sa vezi daca cu ala merge. si daca merge cu alt HDD al tau sigur e defect.

2 răspunsuri:
| FlorinCiokan a răspuns:

Nu ai instalat acum un windows pe el? Daca si in timp ce te joci / e pornit se restarteaza e posibil sa fie din Ram sau HDD.
Daca doar cand vrei sa instalezi e posibil sa fie din CD-ul de pe care il instalezi sau Stick-ul. Daca ele sunt bune cea mai simpla metoda e sa incerci cu un alt HDD. Si instaleaza windows 8.1 e cel mai bun. Bafta.

| Aurelian_Adrian_Toader_1991 explică (pentru FlorinCiokan):

Nu nu are instalat nici macar nu booteaza si am incercat cu n cd-uri si windowsuri, o sa incerc si cu windows 8.1 sa vedem dar nu mi-a mers nici xp