| Keed05 a întrebat:

Azi am trecut de la wind 7 la windows 10, am facut uprgade dar imi merge cam blocat, m-am tot uitat pe Youtube la metode de optimizat dar fara suscces, am m-ai avut 10 dar nu facea figuri singura problema era un joc(lol)care nu mergea pe 10 dar mergea pe 7! As vrea sa stiu ce are sau daca aveti un program care sa ma ajute!

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Daca ai facut upgrade e recomandat sa ii dai un refresh. Gasesti pe Youtube tutoriale cum sa dai refresh la windows 10.

| Fanibu a răspuns:

Incearca cu ASC...il iei de aici...http://www.iobit.com/en/advancedsystemcarefree.php
sau fa o reinstalare pe curat, e cea mai sfanta, mai ales ca, banuiesc, ai si activat cu cheia de licenta de pe W7.E una din variante si democratie :)

| K0sti a răspuns:

Il instalezi pe curat, nu upgrade ca sa importe toate belele din vechiul sistem!

| GabiLeonte2 a răspuns:

1. Instaleaza cCleaner si vezi daca rezolva situatia.
2.Reinstaleaza Windowsul complet
3.Refresh la Windows
4.Delete Windows.Old
Acuma poti alege din astea. Punctu 2 si 3 e cam acelasi lucru. Iar la punctul 4, daca nu sti cum sa faci, cauta pe YT : How delete Windows.old. Si urmeaza pasi la tipul ala. Apropo daca sterigi windows.old nu te mai poti intoarce la windowsul vechi!