| StefanMadalin02 a întrebat:

Salutare, cum aflu câte cadre pe secundă (FPS) are un clip video?

3 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Pe Youtube apesi click dreapta -> statistici pentru pasionati si vezi dupa rezolutie.

| dannyel86 a răspuns:

Player-ul video cu care deschizi clipul ar trebui sa iti ofere detalii despre frame rate. De exemplu, in VLC, frame rate-ul unui video se poate afla din Tools - Codec information.

Bula
| Bula a răspuns:

Clipurile video pot avea fps diferit, in domeniu foarte larg.
Cele mai uzuale sunt de 30 si 60 fps, dar in practica se fac inregistrari chiar si sub 0.001, dar si peste 10000 fps.