| andreialexandrubotea a întrebat:

De cateva saptamani, telefonul meu are o problema. Acum ceva timp s-a ars o componenta si am fost nevoit sa il duc la reparat. Telefonul a fost resoftat, iar de atunci a aparut problema privind conexiunea la internet. Adica nu pot prinde Wi-Fi prin casa, decat daca sunt foarte aproape de router, dar si atunci semnalul are putere medie. Daca ma indepartez de router la distante la care inainte puteam prinde Wi-Fi cu o putere buna sau medie, acum sunt in afara ariei de acoperire. Celelalte dispozitive din casa nu manifesta aceasta problema. As vrea sa stiu cum as putea rezolva acesta problema

3 răspunsuri:
| Sudhd a răspuns:

Ia-ti alt telefon.

| Gabriel9707 a răspuns:

Nu sunt sigur dar poate exista posibilitatea ca cei care ti-au schimbat piesa sa fi deteriorat intr-un fel componenta care face ca telefonul sa prinda Wifi. Plus ca din ce spui tu reiese ca ai aceasta problema doar de cand ai dus telefonul la reparat.

| gelu1970 a răspuns:

Cei ce ti-au lucrat la placa nu au protejat celelalte componente.
asa ca mergi si le spui ceea ce au reusit sa faca.