| HeiSuntNati a întrebat:

Routerul e nou, toate celelalte dispozitive din casa sunt conectate la el. Iar telefonul meu tocmai l-am luat de la resoftat. Mi se conecteaza la internet cateva minute, apoi arata ca imi pica netul si spune ca sunt in afara zonei de acoperire. Imi dau restart la telefon, scot routerul din priza si tot nu merge. Mi se conecteaza la internet doar cand vrea el. Idei?

1 răspuns:
| ShoxieGG a răspuns:

Ar putea fii o problema de la amandoua, ma refer ca ori router-ul are ceva, ori telefonul, ar trebui sa intreb un specialist sau un de unde ai luat router-ul, de asemenea si telefonul poate avea o problema la internet, sau o eroare de conectare cu router-ul, posibil ca router-ul tau sa nu fie compatibil cu telefonul sau invers.