| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, dragă comunitate TPU!
Am și eu însă o întrebare și de sigur un răspuns de la voi către mine.
Întrebarea mea este în felul următor:
Există vreun program mic, care îmi permite să modific fundalul, scrisul, etc din meniul calculatorului gen cel de Explorer adică când intru în Acest pc (This PC) sau în altă parte în afară de Acest PC (This PC) aș dori ca să modific fundalul din alb să fie negru și scris la fiecare iconiță în parte? Dacă se poate aș dori să știu și eu programul care poate face acest lucru.

Menționez că utilizez Windows 10 Pro _X64 biți

Cel mai bun răspuns va primi fundă! ☺☻

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ai windows 10, click dreapta pe desktop > personalise > themes > high contrast settings (e undeva in dreapta) > High contrast Choose A theme. Alegi o tema high contrast care ti se potriveste.

http://imgur.com/a/wjjpC

| NLS a răspuns:

Stardock Windows Blinds
Și dacă vrei sa repui eventual meniul de start din windows urile mai vechi, recomand Start10 de la aceeași companie, sau Startisback.